Azúrové pobrežie: Nice, Monako, Antibes a Cannes

Destinácia: Francúzsko, Provence-Alpes-Côte d’Azur
Kód zájazdu: 1285557
Cena od: 759 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.05.2024 4 dni Last Minute 799 € +0 € odlet: Viedeň letecká
16.05.2024 6 dní Last Minute 1 049 € +0 € odlet: Viedeň letecká
19.09.2024 4 dni First Minute 759 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

1.deň
Odlet z Viedne do Nice.
Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela, ubytovanie.
Nice je najpopulárnejšie mesto a perla Azúrového pobrežia. Po ubytovaní nasleduje prehliadka starého mesta.
Historické centrum mesta je zmesou starých úzkych uličiek, reštaurácií, kaviarní a malých obchodíkov so suvenírmi. Absolvujeme prechádzku po Promenade des Anglais, palmami lemovanej promenáde Angličanov s mnohými luxusnými hotelmi a galériami.  Návšteva miestneho provensálskeho aj kvetinového trhu. uristickým vláčikom sa budeme mať možnosť vyviezť na pahorok, kde sa nachádzajú zrúcaniny hradu z 11. storočia a odkiaľ je nádherný výhľad na Zátoku Anjelov a na celé „staré aj nové“ Nice. Večerná prechádzka po slnkom zalaitej pláži v Zátoke Anjelov v Nice.


2.deň
Po raňajkách vás bude čakať návšteva malebného mestečka Antibes s možnosťou návštevy Picassovho múzea. Užijete si návštevu krásneho prístavu a Yacht Clubu.
Pokračujeme cestou po Azúrovom pobreží, do mesta filmových hviezd, v ktorom sa každoročne v máji koná slávny Medzinárodný filmový festival, do Cannes. V meste uvidíte aj zachovalú časť starých mestských hradieb, strážnu vežu a maják z 11. storočia na kopci odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto aj na protiľahlé Lerinské ostrovy. Navštívime spoločne luxusný bulvár La Croisette s nádhernými hotelmi, butikmi, kaviarňami a reštauráciami a aj príjemné piesočnaté pláže. Individuálne voľno, počas ktorého budete mať možnosť sa loďkou preplaviť na neďaleký ostrov Svätej Marguerity s pevnosťou, kde bolo kedysi väzenie za čias kráľa Ľudovíta XIV., dnes sa tam nachádza múzeum Stredomoria a rozsiahle eukalyptové lesy okolo pevnosti, ale aj malé príjemné pláže. Možnosť kúpania sa, či večere v miestnych reštauráciách. Návrat na hotel. 


3.deň
Po raňajkách bude nasledovať odchod do Monackého kniežatstva. Od roku 1297 je tento druhý najmenší štát sveta majetkom rodu Grimaldiovcov, ktorý je najstarším vládnucim rodom na svete. Monako vďačí za svoju slávu najmä kasínu, ktoré založil roku 1856 knieža Karol III. Je aj daňovým rajom, pýši sa najvyšším príjmom na obyvateľa vo svete. Každoročne sem chodia fanúšikovia Veľkej ceny Monaka a Ralley Monte Carlo. Monaku si pozrieme Záhrady svätého Martina, Katedrálu svätého Mikuláša, Oceánografické múzeum aj Kniežací palác. V rámci osobného voľna budete mať možnosť prejsť sa ku kasínu do štvrti Monte Carlo. Popoludní sa vlakom presunieme do malebného rybárskeho mestečka na Azúrovom pobreží, do mestečka Menton, ktoré je posledným francúzskym mestečkom hneď pri talianskych hraniciach a má svoje čaro stredomorského rybárskeho mestečka. Každý rok vo februári sa tu koná slávny festival citrónov s nádhernými alegorickými vozmi z citrusov a s voľbou Kráľa festivalu. Prechádzka po starom historickom centre mesta a v miestnom prístave, individuálne voľno. Večer návrat na hotel.


4.deň
Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Viedne.

Generované systémom ProfiTour